Máte dotaz?

Podzimní trápení - nachlazení obecně

14.10.2015 I Podzimní trápení » Podzimní trápení - nachlazení obecně

NACHLAZENÍ

Kromě správného homeopatického léku doporučuji i režimová opatření a naturopatické metody. Napomáhá to rychlejšímu uzdravení.

U nemocí z nachlazení nepodceňujte opravdu velký příjem tekutin a to ať je žízeň, nebo ne. Dobré je zůstat v teple a nejlépe v posteli - dobře se vyspat je na imunitu to nejlepší. Co nejmíň času buďte u televize, u počítače, s mobilem. Pokud potřebujete "kulisu", pustťe si hudbu nebo mluvený text, ale nic, co by vás stimulovalo k výkonu nebo rozčilovalo.

Velmi pomáhá "vypaření nohou". Na viry nejvíc zabírá zvýšená teplota nad 37°C, a to i lokálně. Stejná teplota, kterou mají naše chodidla, mají i naše skořepy nosní a přínosní dutiny. Do širokého vyššího kbelíku nalijeme tak teplou vodu, co sneseme, přidáme hrst soli (pro lepší pocit můžeme i hrst bylinek - heřmánek, levandule nebo eukalyptový olej), ponoříme nohy nad kotníky, zabalíme se do deky a pijeme lipový nebo bezový čaj (nebo směs na nachlazení), opět tak teplý, co to jde. Postupně přiléváme další vřelou vodu, tak aby to stále bylo na hranici snesitelnosti. Po 10 - 15 minutách se většinou začneme potit, nohy máme červené a je na čase vlézt pod peřinu a aspoň hodinku v ní vydržet. Opakovat můžeme aspoň jednou denně, nejlépe odpoledne a večer, dopoledne je většinou pocení obtížné.

Celkově při nachlazení vitamin C (až 2g denně), echinacea (3x30kapek), zinek 10 - 15mg, vit.skupiny B - hl. pyridoxin (B6) 50mg, česnekové kapsle.

Nejčastěji uvažovanými léky by měla být Dulcamara, Rhus toxicodendron, Nux vomica, Silicea, ale i klasické Aconitum, Belladonna, Hepar sulphur, Arsenicum album.

SEO